Dluh nohejbalového klubu vyrovnalo město

28.6.2022

Nohejbalový klub Bajda se dostal do finančních problémů poté, co jim stát doměřil nájem za pozemky, na kterých mají desítky let kurty.
„Město doplatí dluh ve výši přibližně 100 tis. Kč a bude dál zřejmě nuceno platit každoročně nájem asi 60 tis. Kč. Pokud by to město neudělalo, znamenalo by to nejspíš zánik nohejbalu v Kroměříži,“ uvedl opoziční kroměřížský zastupitel Richard Kreml.
Kroměřížská radnice jedná už od loňského roku s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) o koupi pozemků v areálu koupaliště Bajda. Město Kroměříž je v současné době vlastníkem pouze některých částí pozemků na Bajdě.
„Bohužel, pozemky v celém areálu Bajdy byly zatíženy církevními restitucemi, což městu znemožnilo se o tyto pozemky  ucházet. Dotáhnout se musí otázky kolem některých staveb, které tam asi úplně nemají být. Nájem, který stát po nohejbalovém klubu požaduje, je neúnosný, a takový oddíl by to nebyl schopen financovat. Město se tak musí postarat o jedno z dalších sportovišť tak, aby nohejbalisté mohli dál pokračovat ve své činnosti. Tento sport patří neodmyslitelně k městu Kroměříž a má tady velmi dlouhou historii,“ řekl Karel Holík, místostarosta Kroměříže.