Čtenářský březen opět vyvrcholí Nocí s Andersenem

14.3.2023

Letošní akce Březen – měsíc čtenářů má motto Zpátky do knihoven!. Organizátoři ji chtějí využít k propagaci činnosti knihoven mezi širokou veřejností a pozvání do knihoven svým věrným uživatelům, ale i uživatelům novým. Březen – měsíc čtenářů je také dobrá příležitost pro knihovny, aby představily své nové služby.
Také regionální knihovny se tradičně do akce zapojují. Na čtenáře opět čeká amnestie dlužníků, registrace zdarma, ocenění nejlepších čtenářů, rande naslepo, čtenářská tombola, burza knih, řada her a besed a malými čtenáři vyhledávaná Noc s Andersenem.
V Knihovně Kroměřížska si děti mohou vyzkoušet, jaké to je pracovat jako knihovník, nebo plnit úkoly s komiksem Spongebob. Po celý březen také probíhá kvízová hra pro děti Co víš o Švédsku?. V hulínské knihovně čeká na všechny zájemce ve čtvrtek 16. března DIGI herna, v úterý 21. března iniciativa pro rodiče a děti Bookstart a ve čtvrtek 30. března trénink paměti.
Holešovská knihovna nabídne ve čtvrtek 23. března besedu se spisovatelkou Zorou Castillo, v Bystřici pod Hostýnem se už dnes odpoledne koná Čaj o páté s trenérkou paměti Lenkou Vyhlídalovou, zítra je v zámecké konírně na programu přednáška Zbyňka Mlčocha s názvem Naše strava pohledem tradiční čínské medicíny a v dětském oddělení se bude ve středu 22. března tvořit s pohádkou. Na téma Židé v Koryčanech bude v koryčanské knihovně dnes odpoledne přednášet Jaroslav Kočí a Zdraví je v naší hlavě je název besedy s Jarmilou Mandžukovou v knihovně v Morkovicích ve čtvrtek 23. března.
Příležitost strávit noc ve spacím pytli přímo mezi regály s knihami nabízí Noc s Andersenem. Tu kroměřížskou bude v pátek 24. března doprovázet Walt Disney, o týden později bude Disneyho noc také v hulínské knihovně a týž den se bude v Holešově putovat s Ferdou Mravencem. K oblíbené víkendové „přespávačce“ se přidávají i střediska volného času a děti si ji proto mohou užít i v hulínském SVČ s Lichožrouty nebo v holešovském SVČ TyMy.