Chřibský maraton se vrátil po roční pauze

19.10.2021

Po covidové odmlce konečně proběhl 48. ročník závodu Chřibský maraton. Závod se řadí mezi jedny z nejnáročnějších v Česku. Závodníci musí překonat až třísetmetrové převýšení a 42,2 km dlouhou trať, která začínala na kroměřížském atletickém stadionu.
Po startu běžce čekalo 900 metrů na jeho dráze, odkud směřovali okolo letiště do Trávnických zahrádek a po cyklostezce do Kvasic. Nejtěžší část závodu byla podle ředitele celé akce Oty Šedého mezi Novou Dědinou, Kostelany a Bunčem. Do cíle, opět na atletickém stadionu, závodníci doběhli přes Zdounky a Vážany. Za optimálního slunečného bezvětrného počasí se vítězem stal domácí Tomáš Navrátil, který náročnou trať a zároveň i svůj první „Chřibák“ pokořil v čase 2:38:15 hod. Druhý do cíle doběhl běžecký a bikeový obojživelník Petr Kučera z Grygova. Třetí doběhl také domácí vytrvalec Atletického klubu Kroměříž, Tomáš Blaha, jenž zopakoval své umístění z roku 2018. Čtvrté místo obsadil Petr Hubáček, vítěz z roku 2018 a pátý byl pětinásobný vítěz Chřibského maratonu – Daniel Orálek. Mezi ženami zvítězila Petra Tunysová z SK Slečinky Napa edla v čase 3:32:13 hod.