Budoucí žák kroměřížské ZUŠ okouzlil publikum i hudebníky z Chinaski

27.7.2021

Desetiletý Janek Paška z Buchlovic se zapojil do soutěže s kapelou Chinaski a skončil těsně pod vrcholem, stejně jako v loňském klání Best Citron Cover. Porotou byli sami hudebníci z Chinaski, kteří ocenili jeho cover nejnovější písničky Rozměníš všechno… stříbrnou medailí. Největší odměnou pro mladého bubeníka bylo hostování na koncertě Chinaski v letním kině ve Strážnici v rámci turné Léto pod širým nebem 2021, kde mu vestoje tleskala tisícovka přítomných.
To už měl Janek za sebou další velký zážitek. Bubeník Chinaski Lukáš Pavlík ho pozval na bubenickou lekci k sobě domů. Milé a přínosné setkání začalo seznámením s Lukášovou manželkou Luckou Černíkovou, známou herečkou, zpěvačkou a moderátorkou Kouzelné školky. „Janek zahrál naši písničku tak, jak jsem si představoval. Bez zbytečností, a přesto dokázal do hry vložit velký kus sebe a byla na něm vidět radost,“ zhodnotil Lukáš Pavlík Jankovo soutěžní video a dodal: „Janek ukázal, že má předvídavost, vášeň, rázný úder i uvolněnost. Je to v něm. Má muzikantské srdíčko, a když si za tím půjde, i velkou budoucnost!“
Pohodové setkání v rodinném domě na okraji Prahy se neslo ve znamení bubnování, nácviku z not, předávání zkušeností, povídání o Pavlíkově hudební kariéře a cestě ke kapele Chinaski, jejichž plachta třetím rokem zdobí Jankovu zkušebnu. Řada zásadních fíglů a dobrých rad od zkušeného „kolegy“ vyústila ve společné jamování v hudebníkově domácím studiu. „Tohle jsem ještě s tak mladým muzikantem nezažil,“ překvapeně reagoval Lukáš Pavlík směrem k Jankovi, který od podzimu nastupuje do ZUŠ Kroměříž k Petru Žurkovi.