Czechia Backyard Ultra Run ovládl Jaroslav Kopřiva, nejlepší ženou byla Pavla Hornická

23.11.2023

Holešovský zámecký park byl dějištěm další sportovní akce. Tentokrát si jeho prostory zvolili pořadatelé z Běhy Zlín pro vůbec první ročník unikátního vytrvalostního závodu v česku Backyard Ultra. Pravidla jsou jednoduchá. Účastníci se společně postaví na start běžeckého okruhu, který má délku přesně 6,7056 kilometrů, v celou hodinu a musí se na něm objevit znovu v celou další hodinu. Vítězem se stává ten běžec, který jako poslední dorazí na start okruhu a dokončí jej.

Vítězství v prvním ročníku Backyard Ultra Runu si připsal Jaroslav Kopřiva z Rohálov bike teamu. Prusinovický závodník zvládl za 25 hodin a 45 minut uběhnout 36 kol, tedy 241,42 km a stanovil tak i nový český rekord. Druhé místo obsadil se ztrátou jednoho kola Michal Činčiala (Norseman Endurance team) a třetí místo bral Ondřej Velička (www.ultramaratonec.cz) s pětikolovou ztrátou. Mezi ženami triumfovala Pavla Hornická (crossfit madman), která zvládla uběhnout za 11 h a 22 min. 17 kol (114 km). Druhé místo mezi ženami brala Marcela Čadová (ČAU), která zvládla také 17 kol, ale s časem 12 h 6 min. Třetí ženou v cíli byla Anna Valachová (Nedostižný lenochod) s patnácti uběhnutými koly.